Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Družina: Pohádkový les

Pohádkový les už jistě děti navštívily, ale na cestu pohádkovou školou se vypravily zřejmě poprvé. Ne, že by to byl náš záměr, ale nevyzpytatelnost letošního červnového počasí nám nedovolila jinak. A tak v jedné družině vyrostla pařezová chaloupka s Křemílkem a Vochomůrkou. Chodba před tělocvičnami se proměnila v peklo a skříňky v šatně 2. stupně lákaly k ochutnání perníčků z perníkové chaloupky. Slyšet byl i smutný hlas Meluzín. V hale školy na děti čekali kamarádští  Šmoulové, za to při vstupu do šaten 1. stupně se děti musely mít na pozoru. Číhala na ně ukrutná loupežnická banda. Nežli se stačily vzpamatovat z řádění strašných lapků, vzala si je do parády dvojice duchů, která pro ně měla záludné úkoly. U trpaslíků děti předvedly ladné skoky do schodů a počtářské dovednosti. Netradiční bílé trio ve složení Bílá paní, Bílý dědek a Bílá bába se usídlilo v kuchyňce. U křehkých lučních víl děti poznávaly rostliny. V čarodějnickém doupěti děti tančily o svůj holý život, který uhájily a v cíli jsme se všichni šťastně shledali.

Rádi bychom poděkovaly všem zúčastněným pohádkovým bytostem a připojily též prosbu o jejich další návštěvu za rok.

Vychovatelky Štěpánka a Dana
zveřejněno: 28.červen 2013

Družina: Výlet do kempu

V pátek 14. června jsme se sešli s dětmi ze školní družiny ZŠ Pelechovská ve spálovském kempu. Opékání buřtíků se stalo oblíbenou akcí našich družin. Dobrá zábava a příjemné počasí bylo zárukou hezky prožitého odpoledne.
zveřejněno: 18.červen 2013

Družina: Les všemi smysly

"Co v lese slyšíš, vidíš a cítíš?" "Co poznáš hmatem a chutí?" Na tyto otázky nacházely děti odpověď v týdenním projektu nazvaném Les všemi smysly.

V družině si děti rozšiřovaly své vědomosti o lesním ekosystému a v lese si praktickými úkoly procvičily smyslové vnímání.

zveřejněno: 13.červen 2013

Družina: Království pohádek

Další společnou akcí ŠD a Městské knihovny v Železném Brodě bylo odpoledne plné soutěží, hádanek a tvořivosti. Ředitelka městské knihovny, paní Dana Hudíková, zavedla děti v pondělí 27. května do říše pohádek a zábavnou formou tak zahájila týdenní projekt KRÁLOVSTVÍ POHÁDEK.

V následujících dnech si děti v družince prověřily znalost pohádek vyhledáváním charakteristických postav, sestavovaly dvojice pohádkových bytostí a z videoukázek poznávaly jejich název. V závěru týdne si z různých druhů stavebnic a kostek ve skupinkách postavily zámek pro svého pohádkového hrdinu.

Všechny děti zaslouží pochvalu a diplom, protože se v království pohádek neztratily a potvrdily, že zlo zde nemá u nikoho šanci!

zveřejněno: 3.červen 2013

Družina: Oslava Dne dětí

Blíží se 1. červen a s ním i svátek věnovaný našim nejmenším. Jak vnímají tento svátek naše děti?

Především je to den plný zábavy, soutěží, her, sladkých odměn a drobných dárečků.

I my jsme prožili v pátek 24. května zábavné odpoledne s dětmi z družiny ZŠ Pelechovská. Přestože nám počasí moc nepřálo, u pohádkových bytostí s netradičními disciplínami jsme se zahřáli a zažili spoustu legrace.

zveřejněno: 27.květen 2013

Družina: Výlet do Besedic

V pátek 17. května 2013 se na nás konečně usmálo sluníčko a jarní výlet nás vylákal do Besedických skal a okolí.

zveřejněno: 20.květen 2013

Družina: Den matek

Druhou květnovou neděli slaví svátek naše maminky. Ani děti z družinky na tento svátek nezapomněly a vyrobily maminkám originální dárky a přáníčka s překvapením.
zveřejněno: 13.květen 2013

Škola: Coca-Cola Školský pohár 2013 - dívky

V úterý 30. dubna 2013 proběhlo první kolo soutěže Coca-Cola Školský pohár v kopané dívek. Naše škola byla jako pořadatel turnaje, kterého se zúčastnila celkem tři družstva (ZŠ Železný Brod, Školní, ZŠ Studenec a ZŠ Turnov, 28.října). Celkově výběr dívek z naší školy obsadil poslední místo. I přes špatný konečný výsledek musíme děvčata pochválit, že se vůbec takového turnaje zúčastnila. Předvedla bojovný výkon, při kterém vydala mnoho fyzických sil. Technická a taktická kvalita byla na straně soupeřů, jelikož disponovali několika hráčkami, které hrají fotbal na závodní úrovni.

Fotbalistky z Železného Brodu tak alespoň poznaly něco nového a vyzkoušely si hru na velkém hřišti. Mnoho z nich určitě poprvé a naposledy.

Hráčky: Helena Kotlárová, Tereza Drexnerová, Dana Šmirausová, Marie Jiřenová, Anna Prevužňáková, Denisa Horáková, Adéla Peštová, Aneta Babcová, Adéla Janků, Zuzana Matochová, Martina Halešová, Gábina Mužíčková, Phuong Lai, Tereza Pelikánová, Saskie Peštová, Kristýna Juričová, Dagmar Sobotková.

Děkujeme za příkladnou a vzornou reprezentaci školy!

zveřejněno: 2.květen 2013

Družina: Čarodějnické odpoledne v družince

Konec dubna byl i v naší družině ve znamení a chystání se na "Slet čarodějnic". Společně jsme vyráběli malé čarodějky, řešili čarodějnické úkoly s omalovánkou. V pátek 26. dubna jsme se po větru přenesli do nedalekého lomu u Pelechova, místo našeho každoročního sletu. Po opečení donesených delikates jsme se rozloučili s našimi kráskami – čarodějnicemi a vydali je plamenům, ve kterých si zatančily svůj poslední tanec.

zveřejněno: 30.duben 2013

Družina: Den Země ve školní družince

ABYS VONĚLA A BYLA PLNÁ KVĚTIN, STROMŮ, ZVĚŘE, PTÁKŮ. ABY NAD NÁMI ZÁŘILA DUHA, SVÍTILO SLUNÍČKO A ABY NA NAŠÍ ZEMI ŽILI JEN HODNÍ A SPOKOJENÍ LIDÉ...

Nejen taková přání poslaly děti v týdenním projektu zaměřeném ke Dni Země, který si každoročně připomínáme 22. dubna. Celý týden se děti seznamovaly s naší modrou planetou, ve skupinkách malovaly a dolepovaly obrázky do veselého a smutného potoka, řešily různé modelové situace, skládaly puzzle z přírody. Prakticky si děti vyzkoušely třídit odpad a poznaly, k čemu slouží barevné kontejnery. V okolí Šibeňáku, kam si chodíme hrát, jsme společně uklidili "nemocný  les" od lidí, kteří si les a přírodu pletou s odpadkovým košem. Projekt jsme zakončili společnou písničkou od Zdeňka Svěráka ke Dni Země.

zveřejněno: 22.duben 2013

Družina: Dětská revue v družince

Ve středu 10. dubna 2013 nás navštívil pan R. Petráš z Prahy s programem "Dětská revue". Tento pořad je zaměřen na soutěže, hry, zpěv a procvičení všech smyslů.
zveřejněno: 11.duben 2013

Družina: Veselé Velikonoce v družince

"Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný..."

Blížící se Velikonoce daly opět námět k výtvarným činnostem dětí ve ŠD. Celý týden děti lepily, stříhaly, malovaly a tvořily. Vznikala tak krásná velikonoční dekorace, která jistě potěší.

Hezké prožití svátků jara, svátků velikonočních!

zveřejněno: 27.březen 2013

Družina: Děti tvoří ...

zveřejněno: 27.březen 2013

Škola: Lyžařský výcvik 2013

Žáci o lyžařském výcviku

V první řadě bychom chtěli poděkovat dozoru a kantorům za skvělý lyžařský kurz. Díky krásným podmínkám jsme si těch 6 dní náramně užili. Počasí bylo příznivé a sníh bezvadný. Pro děti byl naplánován celodenní program, který se pokaždé velmi vydařil.

Snídali jsme vlastní zásoby, kterých bylo opravdu dostatek. Obědy a večeře byly také velmi dobré. Legrace a smíchu byl celý lyžák. Dokonce jsme viděli i dvouhrbého velblouda.

Zpáteční cesta byla velmi originální, nikdo ještě nejel tak krásným a nevšedním autobusem. Na lyžák 2013 budeme hodně dlouho vzpomínat a za rok chceme jet znovu.

P. S.: Děkujeme p. uč. Fišerové, p. uč. Lufinkovi a p. uč. Tomášovi. Bez nich by to nebylo ono.

zveřejněno: 20.březen 2013

Družina: Zimní radovánky dětí z družinky

Zima dělá radost všem dětem. I my jsme využili sněhové nadílky a vyřádili se v koulování, ježdíkování, hrách na sněhu a se sněhem.

zveřejněno: 25.únor 2013

Družina: Veselý masopust

Škraboškové pondělí, úterní jitrničky a koláčky, středeční zpívánky s výrobou masopustního plakátu, voňavý koblížkový čtvrtek s masopustní veselicí a promenádou v maskách. To byl tradiční masopustní týden, který děti prožívaly v naší družince od 11. do 14. února 2013.
Velké poděkování patří paní Kateřině Chlumové, která dětem připravila vskutku originální překvapení. Jaké? Upekla dva nádherné masopustní dorty, na kterých si naše "masky" moc pochutnaly.zveřejněno: 18.únor 2013

Škola: Masopust ve škole

Žáci prvních a druhých ročníků prožili masopustní úterý 12. února 2013 ve škole hravě. Převlečeni v maskách zasedli do lavic a procvičovali čtení, psaní a počítání. Zbyla chvilka i na zábavné hry a soutěže, jako např. "Hod papírem", "Židličková" a další. Školáci se zábavnou formou seznámili s masopustními tradicemi, vyrobili si jednoduché masky a odpoledne mohli společně s rodiči vyrazit do masopustního průvodu v našem městě.
zveřejněno: 14.únor 2013

Družina: Práce dětí

Nejsme děti jenom zlobivé, ale i tvořivé, šikovné a nápadité. Rádi malujeme a vyrábíme dle vlastní fantazie. Podívejte se na ukázku prací z naší družinky.

zveřejněno: 13.únor 2013

Škola: Vítězné okresní finále Orion florbal cupu

Výborná hra mladých florbalistů ze ZŠ Železný Brod, Školní 700 - chlapci vyhráli okresní finále a postupují do krajského finále v Liberci - viz Aktuálně

Chlapcům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu!

Hráči: Šefr Marek, Kostlán Jan, Michalík Matěj, Mádle Jakub, Picek Adam, Lufinka Jan, Kučera Petr, Paldus Lukáš, Salaba Martin, Horák Pavel, Paldus Josef. Chybí Aubrecht Adam (zúčastnil se okrskového kola).

zveřejněno: 22.leden 2013
Strana 1 z 3   Stránky: 1 2 3 Další Poslední