Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Škola: Loučení s 5. A

Opět je tu konec školního roku. Naše třída 5. A se letos loučí s prvním stupněm, a proto jsme se rozhodli uspořádat dvoudenní výlet. Jelikož nás čeká ještě týdenní atletické soustředění na horách, zvolili jsme Český ráj.

Cesta nás zavedla do Sobotky na lovecký zámeček Humprecht, hrad Kost a na noc jsme zakotvili na Branžeži u Komárovského rybníka. Nechyběl táborák, hry v kempu a prohlídka okolí. Jen počasí nepřálo koupání. Druhý den po řízečku jsme putovali na hrad Valečov. Z něho potom po červené značce do Mnichova Hradiště a odtud vláčkem domů.

Děkujeme všem maminkám za upečení dobrot ke snídani a svačině. Byly výborné.

Sejdeme se ještě v srpnu, a to v Krkonoších na týdenním atletickém soustředění.

Chtěla bych pochválit děti za velmi dobrou reprezentaci školy ve sportu během uplynulých pěti let. Ať to byl atletický trojboj, vybíjená smíšená a obzvláště dívčí (1. místo v okrese), fotbal, florbal.

Velmi pěkné výsledky byly i v oblasti recitace, matematické olympiády, výtvarných soutěží.

Děti si utvořily kolektiv, který většina z nich upevňovala ještě o prázdninách na letních soustředěních na horách.

Není lehké se loučit. Zůstanou ale pěkné vzpomínky. Něco končí, aby něco nového mohlo začít.

Přeji všem dětem pěkné prázdniny, mnoho zážitků a mnoho úspěchů do dalších let.

Vaše bývalá třídní učitelka Milena Hlubučková
zveřejněno: 29.červen 2014

Škola: Školní výlet 2. B

Školní rok se nám už chýlí ke konci a děti z naší třídy se staly alespoň na den výletníky. Vydali jsme se vláčkem do Dolánek, kde jsme si rozdali "Deník výletníka", do kterého si děti zaznamenávaly své poznatku z výletu. Z Dolánek jsme putovali do Rakous, kde na nás čekala na statku spousta zvířátek. Dále jsme pokračovali procházkou na Malou Skálu, kde jsme výlet zakončili zmrzlinou a jinými dobrotami. Výlet se velice vydařil a těšíme se na další putování plného poznávání.
zveřejněno: 25.červen 2014

Škola: Školní výlet třídy 1. A

Velikou spoustu zážitků si odnesli žáci 1. A z prvního společného výletu. Ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a dojeli do nedaleké stanice Dolánky. Odtud jsme se procházkou dostali do obce Rakousy. Hned na železničním mostě jsme plnili první úkol. Z obyčejného proužku papíru jsme složili rybičky a se svým tajným přáním je hodili do Jizery. Stačí jen doufat, že se nám vše vyplní.
V Rakousích nás čekala paní Křelinová na svém neobyčejně krásném statku. Ukázala nám stříhání ovečky, nechala nás pochovat krajtu, mláďata potkana, nakrmit kozy, prasata i ryby. Viděli jsme ale i kudlanku, želvu, ještěrku, andulky, slepice, psa, králíka a morčata. Když už jsme byli nasyceni zvířaty, pokračovali jsme v cestě na Malou Skálu. Nezapomněli jsme se osvěžit zmrzlinou a nanuky. Bylo nám moc fajn a budeme se těšit na další výlety.
                                                                                                                                                                                                                                                        tř. uč. Michaela Sáblová
zveřejněno: 19.červen 2014

Družina: Cesta lesem pohádek

Šmoulové, víly, Asterix a Obelix, čarodějnice, čerti, upír, Mat a Pat, pračlověk, břišní tanečnice. To jsou pohádkové bytosti, které vítaly děti v lese v okolí Šibeňáku. Ptáte se proč?

V úterý 17. června 2014 se v dopoledních hodinách uskutečnil další ročník "Cesta lesem pohádek", která patří k milým tradicím naší školy. A tak se asi 80 dětí z prvních a druhých tříd a 11 dětí předškolního věku MŠ Slunečná vydalo za pohádkovým dobrodružstvím.

Co jsme zaslechli z úst od dětí? "Najdeme pejska? Utáhnu velkou matku? Projdu bludištěm? Je to správný klíč do zámku? Dokážu najít ztracené kytičky? Poznám nářadí? Složím obrázek pavouka? Vzbudím skřítka? Co mi padne na kostce? Strefím se šiškou? Najdu stříbrný náramek?" Ano, poznali jste. To jsou jen střípky úkolů, které děti plnily na své pohádkové cestě.

Počasí nám přálo, děti byly natěšené, nálada skvělá. Do školy se všichni vraceli s radostí v očích, úsměvem na rtech, diplomem, balíčkem odměn a s mnoha zážitky.

Velké poděkování patří žákům 6. ročníku, kteří nám pomohli s přípravou a realizací této akce. Sami si vyrobili masky, nachystali atraktivní úkoly a k dětem se chovali jako skutečné pohádkové bytosti.

Určitě na ně budou všechny děti rády a dlouho vzpomínat.

Už se těšíme na další ročník a návštěvu pohádkových bytostí opět za rok.

                                                                                                                                  vychovatelky z družinky Dana a Štěpánka

zveřejněno: 18.červen 2014

Škola: Školní výlet 5. B

Školní rok 2013/14 končí… A tak jsme se vydali na školní výlet. Z fotografií na vás dýchne nádherné počasí, pohoda, radost, …

Výlet začal cestou vlakem ze Železného Brodu do Turnova, kde nás čekala zajímavá prohlídka SYNAGOGY! Pak jsme se vydali do Dolánek, kde jsme si prohlédli Dlaskův statek. Cyklostezkou, a hlavně krásnou přírodou, jsme pokračovali s občerstvovacími zastávkami na Malou Skálu. Na lávce přes Jizeru jsme zvolali „AHOOOOJ“ rafťákům z nové školy. Naše pěší putování jsme zakončili na Boučkově statku. Někteří stylově – malinovou limonádou! Nakonec jsme zvládli cestu přeplněným vlakem zpátky do Železného Brodu.

Velká pochvala patří všem výletníkům za výlet plný pohody a dobré nálady!

Děkuji paní učitelce Bisové a paní učitelce Roštejnské za náš doprovod.

Krásné léto!

                                               Soňa Malinová

zveřejněno: 16.červen 2014

Družina: Výlet do Besedic

Tradiční a oblíbený výlet vedl v pátek 6. června 2014 do Besedic a okolí.
zveřejněno: 9.červen 2014

Škola: Najděte trilobita…

Prohlédněte si fotografie některých zkamenělin, které byly vystaveny pro žáky devátých tříd v naší duhové škole a to ze zásob kabinetu přírodopisu!
zveřejněno: 7.červen 2014

Škola: Fluorescence aneb přírodopis v sedmé třídě

Vlaštovičník větší, dřišťál obecný a kůra - jírovec  maďal nám posloužili k pokusu!

Za pomoci UV lampy jsme pozorovali ve tmě fluorescenci barviv těchto rostlin.

Kůru jsme louhovali ve vodě. Poté pozorovali pod UV lampou modré zabarvení roztoku.

Zajímavé!

Poděkování patří Vaškovi Jarolímkovi, který obstaral UV lampu! Děkujeme!
zveřejněno: 7.červen 2014

Družina: Oslava Dne dětí

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června a je to jedinečná příležitost ukázat našim dětem, že jsou pro nás ti nejdůležitější, a že nám záleží na jejich radosti a úsměvu.

Ve středu 28. května 2014 jsme ve spolupráci se ŠD Pelechovská připravili pro děti zábavné sportovní odpoledne ke Dni dětí. I přes nepříznivé počasí jsme si užili spoustu legrace, zábavy a z bohaté tomboly si všechny děti odnesly drobné dárečky jako vzpomínku na "svůj" den.

zveřejněno: 2.červen 2014

Družina: Výlet do Klokočských skal

Teplé a slunečné počasí nás vylákalo v pátek 23. května 2014 na oblíbený výlet do Klokočských skal a prohlídku skalního hradu Rotštejn.
zveřejněno: 26.květen 2014

Škola: Vybíjená dívek 2014

14. dubna 2014 se konalo okresní kolo ve vybíjené dívek v městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Tým dívek z 5. A a 5. B naší školy tvořilo deset hráček a dvě náhradnice.

Anna Sedláková Bui Thi Thuy Linh Anna Michalíková
Eva Zajícová Barbora Horáková Kateřina Šebestová
Markéta Lázničková Barbora Hudíková Dehaan Emily Nicol
Noemi Skrbková Veronika Šilhánová Agáta Vrbatová

V Jablonci se sešlo celkem 7 týmů. Dívky naší školy po čestných a urputných bojích obsadily 1. místo a postoupily do krajského kola, které proběhlo 6. května 2014 v městské hale v Tanvaldě. Sešla se zde děvčata, která zvítězila v okresních kolech Libereckého kraje. O pár bodů se dívky naší školy umístily na 3. místě za Turnovem a Libercem.

Blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů při dalších sportovních hrách.
Milena Hlubučková
zveřejněno: 13.květen 2014

Škola: Orbis Pictus pátých tříd

Bylo 1. dubna. Nešel elektrický proud a nebyl to apríl. Páté třídy v akci Orbis Pictus uspořádaly výlet na Černou Studnici...

Autobus nás zavezl na zastávku Dolní Černá Studnice a my všichni v krátké době stáli pod rozhlednou. Po svačině děti po skupinách v doprovodu paní učitelky vystoupaly na rozhlednu. Viditelnost nebyla úplná, ale přesto jsme se dobře orientovali. Rozprostřely se před námi Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory, Český ráj a jejich vyvýšeniny. Shlédli jsme i mnohé vesnice a města. Vysoké smrky byly v úrovni našich očí. Děti si zakoupily pohledy, drobné suvenýry a samozřejmě i nanuky.

Poděkovali jsme majiteli restaurace, který nám umožnil návštěvu rozhledny i přes zavírací den, a vydali se po stopách českých sklářů a léčitelů. Zastavili jsme se u kostela na Krásné, Kettlova "burgu" a muzea. S tímto věhlasným léčitelem byly děti seznámeny v hodinách čtení pověstí i filmem. Z Čížkovic jsme pokračovali Hamršticí k Železnému Brodu.
Během cesty jsme hráli hry: "Kdo mě najde­?", "Schovávačka v terénu". Poznávali jsme přírodniny, orientovali se v terénu. Mnoho druhů jarních bylin a stromů se nám představilo v plné kráse. V Těpeřích jsme udělali kratičkou zastávku v kravíně a pokračovali Chlístovem do našeho cíle. Za chviličku jsme měli Železný Brod jako na dlani. Všichni statečně zdolali poslední sestup do našeho údolí. Trochu unavení, ale plní zážitků jsme se všichni rozešli do svých domovů.
                                                                                                                 M. Hlubučková
zveřejněno: 12.květen 2014

Škola: Projektový den "sedmáků"

 Orbis pictus (Svět v obrazech), popisováno z ptačí perspektivy:

 Krajina kopců, vrcholků a údolí, lesů, skal a lidských sídlišť, šeptajících potoků a rychlonohé Jizery, pak hemžení lidiček a… tu je máme! Už vystupují z vlaku a vlní se směrem k náměstí, teď se zastavili, najednou je jich plno... a teď! Pomalu, jednoho po druhém spolykala stará budova na rohu náměstí.

 Trvá to už tak dlouho! Hodina uplynula a kde je jim konec? Ne, ne, není to konec, právě vycházejí a jako hádek se vinou dlážděnou cestičkou k hornímu náměstí, jedna osoba otevírá mohutné dveře na boku kostela a po chvíli se první z nich ocitají na věži. Pohybují se trošku zmateně kolem dokola a zase zpět, pak se dívají směrem do Krkonoš a zase k Železnému Brodu, nakonec pomaličku mizí z vížky, aby se objevili dole u paty kostela sv. Petra, vytvořili velkou skvrnu a z ní se rozlili do čůrku a tekli a tekli… společně s Jizerou, dolů do Spálova. Občas je slyšet výskání a smích, pokřikování a pobíhání, slunce se chechtá s nimi i Jizera má dobrou náladu, rozhodně se nezlobí za to mimořádné vytržení z poklidu, je taky rozverná a skotačivá a trochu se předvádí, ačkoli o tolik starší, moudřejší a zkušenější než ti výrostkové. Docela jim rozumí, zdá se.

            Doprovodí je až do Železného Brodu a pak spěchá dál. Má ještě dlouhou cestu před sebou. Zatímco oni se u lávky rozloučí a …to už je jiný příběh.

                                                                                              Jana Novotná

zveřejněno: 12.květen 2014

Družina: Maminkám k svátku

Jak všichni víme, v neděli 11. května 2014 si připomínáme Den matek. Nesmíme však zapomenout ani na babičky a prababičky, kterých se tento svátek také týká.

Naše šikovné děti z družinky se na významný den těšily a vyrobily maminkám krásné dárky a přáníčka, která jistě potěší.

zveřejněno: 12.květen 2014

Škola: Chemické laboratoře na sklářské škole

Žáci 8. třídy si vyzkoušeli práci v chemické laboratoři na téma oxidy.

Děkujeme paní Žídkové za přípravu a vedení při práci!
zveřejněno: 9.květen 2014

Škola: Přírodopis 7. tříd

Podívejte se s námi na hodinu přírodopisu, konkrétně na naše laboratorní práce na téma mechy a nahlédněte spolu s námi pod mikroskop!
zveřejněno: 9.květen 2014

Škola: Pracovní činnosti 5. B

Vyráběli jsme masky, přišívali knoflíky, připravili jsme projekt na téma Španělsko, vyráběli jsme čarodějnice a květiny z krepového papíru…
zveřejněno: 9.květen 2014

Škola: Hradec Králové 2014

Dne 28. dubna 2014 se třídy 9. A a 9. B zúčastnily zájezdu do Hradce Králové, kde navštívily vodní elektrárnu Hučák a planetárium.
"Vodní elektrárna se nám moc líbila. Nejzajímavější byly obnovitelné zdroje a jejich využití. V planetáriu to bylo také velice zajímavé. Nejlepší byl průlet vesmírem a ukazování hvězd a planet v kopulovité místnosti.
Chtěli bychom poděkovat učitelům za krásný výlet do Hradce a doufáme, že si to taky užili."
zveřejněno: 5.květen 2014

Družina: Slet čarodějnic

Oslava čarodějnic je dětmi vždy vítaná a oblíbená. Družinka opět ožila čarodějkami, které vaří různé lektvary a rejdí kolem ohně.

I my jsme se s dětmi vydali 30. dubna 2014 na čarodějnickou stezku plnou nástrah a překvapení…

zveřejněno: 1.květen 2014

Škola: Velikonoce v 2.B

Před Velikonocemi se z žáků 2.B staly pilné včelky. Pečlivě jsme se věnovali výrobě velikonoční výzdoby, pletení pomlázky a zdobení vajíček různými technikami. Nesměla chybět ani velikonoční koleda a vyšlehání paní učitelky pomlázkou, po kterém na děti čekala i sladkost.

Oslavu jara jsme si velice užili.

zveřejněno: 23.duben 2014
Strana 1 z 4   Stránky: 1 2 3 4 Další Poslední