Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Družina: Putování do pohádkové říše

Středeční dopoledne 24. června 2015 patřilo na naší škole především dětem prvního a druhého ročníku a dětem z MŠ Slunečná.

I přes nepříznivé počasí přivítalo asi sto dětí 19 pohádkových postaviček, které si s nimi přišly hrát a pobavit je. Celá trasa byla doplněna nádhernými obrázky, které si žáci sami namalovali. A kdo na děti čekal? Kuchaři, čerti, čarodějnice, Mach a Šebestová, Pat a Mat, Indiáni, Rumcajs s Mankou a Cipískem, berušky a víly.

Spokojené a usměvavé děti byly jen důkazem, že se jim v pohádkové říši líbilo a na památku si odnášely balíček dobrot s diplomem.

Velké poděkování patří žákům 7. ročníku, kteří se velice ochotně zapojili do celé akce. Sami si připravili úkoly, kostýmy a děti odměnili pamlskem a koláčkem. Bez jejich pomoci a laskavého přístupu k dětem by se tato akce nemohla uskutečnit. Už teď se těšíme opět za rok, děkujeme!

zveřejněno: 25.červen 2015

Škola: Dětský den s piráty ze 3. B

Pro děti byl připraven na Den dětí dopolední program s pirátskou tematikou. Nejprve jsme si vyrobili pirátské masky, zakreslili ostrovy do mapy pokladu a vydali jsme se na pirátskou plavbu za pokladem. Hledání nebylo jednoduché, protože poklad byl velmi dobře ukryt. Honba za pokladem byla úspěšná a na každého piráta čekala odměna. Den dětí jsme si náramně užili a nikdo se hlavně neutopil.                                

 tř. uč. Vlachová Pavla

zveřejněno: 23.červen 2015

2014/15: Školní výlet 2.A

Třída 2.A jela na školní výlet do Prachova, na Bradu a do Jinolic. Nejvíce se děti chystaly na návštěvu Rumcajsovy jeskyně. Ozdobily kameny a poté jeskyni. Výlet se všem moc líbil. Prázdinám zdar!
tř. uč. Sáblová Michaela
zveřejněno: 21.červen 2015

Škola: Včelař

V rámci výuky Prvouky navštívila třída 2. A a 2. B pana včelaře Novotného v Těpeřích. Před samotným zážitkem u včelína i v něm se děti prošly po naučné stezce, kterou připravily třídní učitelky obou tříd.
Sáblová Michaela
zveřejněno: 19.červen 2015

Družina: Práce dětí

zveřejněno: 18.červen 2015

Škola: Pasování prvňáků na čtenáře

První školní rok uběhl dětem jako voda a mnozí již velmi pěkně čtou. Během školního roku 2014/2015 jsme několikrát navštívili knihovnu. Dnes to byla návštěva slavnostní. Prvňáčkové byli pasováni rytířem na čtenáře.

Paní knihovnice Dana Hudíková je velice mile přivítala a v úvodu je seznámila s průběhem pasování. Děti přečetly verš z básně a potleskem přivítaly rytíře jako z pohádky. Každé dítě pokleklo před rytíře a on je mečem pasoval na čtenáře. Děti potvrdily pasování svým podpisem a obdržely knihu veršů od Jiřího Žáčka společně s diplomem. Zároveň dostal i průkaz čtenáře ten, kdo přinesl přihlášku do knihovny. Nastalo slavnostní fotografování. Děti si mohly vypůjčit první knížku. Slavnostní návštěvu ukončil sladký bonbon a písnička pro paní knihovnici.

Tak hodně přečtených knížek, milé děti!

Milena Hlubučková, učitelka 1. A

zveřejněno: 16.červen 2015

Škola: 6. B v Českém ráji

Školní výlet naší třídy byl dvoudenní. Naším cílem bylo rekreační středisko Pařez nedaleko Prachovských skal. Počasí bylo nádherné. V táboře jsme smočili naše nohy a energii si dodali obědem, zvláště výtečnou špenátovou polévkou! Poté jsme vyrazili do Prachovských skal, které nás trochu ochladily. Vyhlídky do Českého ráje byly krásné. Před večeří jsme se ochladili koupáním a po odpočinku jsme všichni zašli na hřiště, kde se utkala děvčata v přehazované. Kluci si zahráli fotbálek. Druhý den jsme si užili pěkného prostředí v táboře a pak se vydali na vlak.

Výlet byl plný pohody a sluníčka!

Děkujeme paní učitelce Roštejnské za doprovod na našem výletě.

Chválíme a doporučujeme tábor Pařez! Pěkné místo, chatky, hřiště, dobré jídlo a svačiny navíc! Děkujeme.

Výletům zdar a přejeme krásné léto
Malinová Soňa
zveřejněno: 15.červen 2015

Škola: Kvasinky v 6. B

Laboratorní práce z přírodopisu byla na téma kvasinky. Žáci si ověřili prakticky, že se při kvašení uvolňuje oxid uhličitý, který dokázal nafouknout balónek. A samozřejmě se podívali na kvasinky z pohledu mikroskopu.
Malinová Soňa

zveřejněno: 15.červen 2015

Škola: Duha z cukru

Na hodině chemie žáci deváté třídy a třídy 8. B dostali za úkol vytvořit z cukru, vody a potravinářských barviv duhu z cukru. Postup museli vymyslet a chemické sklo mohli využít jakékoliv. A jak se jim to povedlo? Odpověď najdete na fotografiích!
Malinová Soňa
zveřejněno: 15.červen 2015

Družina: Celebritou na 5 minut

Kdo čekal tradiční středeční vycházku 10. června na Chřiby, tak se nestačil divit!

Na místních polnostech bychom čekali spíše traktor než to, co se tu náhle objevilo. Dlouhá, leskle černá jako krovky brouků. Vrnící, jak spokojené kotě, a elegantní, jak dámy z první republiky. Pozvolně s grácií sobě vlastní dojela až k nám. Limuzína Lincoln i se svým šarmantním majitelem, který byl okamžitě obklopen celou naší družinou.

A tak místo obvyklých hrátek v lese si mohly naše děti detailně prohlédnout útroby tohoto černého krasavce, familiárně zvaného "Jezevčík", a stát se tak na chvíli slavným sportovcem, hercem nebo zpěvákem.

Velice tímto děkujeme Janu Maršinskému za zprostředkování tohoto nevšedního zážitku. I přes zanechání jehličí a větviček na podlaze se mu nevytratil úsměv z tváře.

 

 

zveřejněno: 15.červen 2015

Družina: Oslava Dne dětí

Školní rok se pomalu blíží ke svému konci, ale začátek června bývá spojován s oslavou Mezinárodního dne dětí.

12. června se děti z družin ZŠ Školní a ZŠ Pelechovská sešly s pohádkovými bytostmi, které pro ně připravily netradiční úkoly a soutěže. Zábavné odpoledne doprovázelo nádherné počasí a bohatá tombola s drobnými dárečky.

Děti si svůj den "D" jistě užily a spokojeně odcházely s pamlskem a odměnou.

zveřejněno: 15.červen 2015

2014/15: Poslední lekce kroužku anglického jazyka

Poslední lekce kroužku anglického jazyka jsme zakončili pohádkou O třech malých prasátkách. Žáci dramatizovali pohádku, jak nejlépe dovedli. Všechny děti, které chodily na kroužek bych chtěla pochválit za jejich celoroční práci.

Michaela Sáblová

zveřejněno: 14.červen 2015

Družina: Poznávací výlet do Jirkova

Byli jsme rádi, že se předpověď meteorologů nenaplnila. Mělo totiž pršet!  A tak jsme s chutí vyjeli v pátek 28. května 2015 na výlet do Jirkova a blízkého okolí. Za krásného slunného počasí jsme si odpoledne parádně užili.

 

zveřejněno: 1.červen 2015

Škola: Výlet 3. B do Šťastné země

Ve středu 13. května jsme se vydali na výlet do Šťastné země. Využili jsme hezkého počasí a brzkého termínu, kdy ještě není v areálu tolik návštěvníků. Na výlet jsme se vyrazili brzy ráno vlakem, ale děti s nadšením vstávaly, aby si nenechaly ujít spoustu zážitků. Ve Šťastné zemi jsme si prošli Geo-park a později jsme si zařádili na různých atrakcích. Děti si výlet náramně užily a nejraději by jely ještě jednou.

Tř. učitelka Vlachová Pavla

 

 

zveřejněno: 29.květen 2015

Škola: Školní výlet 7.A IQ LANDIA Liberec

zveřejněno: 26.květen 2015

Škola: Německo 2015

V týdnu od 18. do 22. května 2015 se žáci osmých a devátého ročníku zúčastnili jazykově poznávacího pobytu v německém Seifhennersdorfu.
Děti strávily pět dní v tamním KIEZU, kde každý den procvičovaly zábavnou formou zejména německou konverzaci.
Svoje jazykové schopnosti pak trénovaly například při Stadtrallye Zittau, návštěvě aquaparku v Groẞchőnau, Hygienického muzea a při nákupech suvenýrů a dárků pro sebe, rodiče i kamarády v Drážďanech, diskotékách i grilování.
Pobyt v Německu byl pro většinu dětí první zkušeností s použitím jazyka v jeho přirozeném prostředí, a proto je velmi dobrou motivací pro další studium němčiny.

Děkujeme městu Železný Brod za příspěvek na dopravu dětí.
zveřejněno: 26.květen 2015

Družina: Turistický výlet

V pátek 22. května 2015 nás autobus vyvezl do Záborčí  a na turistické stezce Drábovna se dětem odpolední výlet ve skalách moc líbil.
zveřejněno: 25.květen 2015

Škola: Orbis pictus prvňáků

Ve dnech 23. a 24. dubna 2015 se na naší škole konala akce Orbis pictus. První třídy si v tento den udělaly výlet na Pěnčín. Autobus nás zavezl do nedaleké vesnice, kde se děti seznámily se sklářskou výrobou tohoto kraje a navštívily kozí a ovčí farmu.
Jako první byla svačina a poté se nás ujal pan průvodce, který nás podle plánku vyslal do pavilonku, kde si děti zhotovily náramek nebo mozaikový obrázek. Zde se hned ukázala trpělivost jednotlivých žáků a smysl pro výtvarné cítění. Brzy se objevovaly první náramky, které budou zdobit zápěstí mnohých maminek. Po zhotovení výrobků nás pan průvodce pěknou pohádkou zasvětil do tajů skleněných korálků. V malém kinosálku jsme zhlédli život a práci na farmě. Následovala ochutnávka sýrů a prohlídka zvířat. V ohradě se pyšnil svým kouzelným vějířem páv a ukazoval se na všechny světové strany.
Po další malé svačině jsme se přepravili na cestu Hamrštici, po které jsme se vydali na zpáteční cestu do Železného Brodu. Jen čas nás tlačil. Jídelna čekala! Naplánované hry jsme museli odložit. Plně nás obklopila jarní příroda a jen vršky krásných Krkonoš se ještě bělely posledními zbytky sněhu. Po cestě nás doprovázely skalky barevných květů, záhony narcisů a pučící stromy. Zanedlouho jsme byli na Dupandě. V Těpeřích a na Chlístově se někteří žáci oddělili a odešli domů. Krátká zastávka nás čekala v kravíně Bzí-rozcestí. Malá telátka byla roztomilá, ale z velkých krav a býků šel respekt. A byl tu Chlístov, kde jsme cestou seběhli na Vrší. Zde se otevřely krásné pohledy na rozlehlá pole a kopce ležící okolo našeho města. Děti nastavily ruku a měly městečko Železný Brod jako na dlani. Řeka Jizera se třpytila do dáli jako nejkrásnější stuha. Ke konci trasy se i únava objevila. V jídelně však po dobrém obědě všichni pookřáli a zbyly jen hezké vzpomínky.
Milena Hlubučková
zveřejněno: 9.květen 2015

Škola: ZAYFERUS - Dravci

Ve středu 29. dubna 2015 jsme se všichni po první vyučovací hodině přesunuli na fotbalový stadion, kde na nás čekali dravci společnosti na ochranu dravých ptáků ZAYFERUS.
Krásné, i když poněkud chladnější počasí nás doprovázelo při akci, která přispěla k rozšíření znalostí dětí v oblasti prvouky, přírodovědy a přírodopisu. Někteří žáci vyhráli zajímavé ceny (pexeso, kalendář, vstupenky) za správnou odpověď týkající se dravců. Aničce Hankové z 1. A navíc za odměnu přistál na její malé ručičce kondor. Všichni jí tleskali za statečnost a odvahu.
zveřejněno: 9.květen 2015

Škola: Zdravý životní styl a dopravní výchova v Libereckém kraji

Naše škola je partnerem projektu "ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL A DOPRAVNÍ VÝCHOVA V LIBERECKÉM KRAJI"

Žáci zapojených tříd (3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 6.A, 6.B, 7.A, 9.A) se zúčastní vzdělávacích programů na téma zdravého životního stylu vedených odborníky z praxe. Dále budou mít možnost se zapojit do výuky dopravní výchovy a vyzkouší si údržbu a drobné opravy jízdního kola. Projektu se zúčastní také pedagogové, kteří chtějí získat více informací na tato témata. Jakožto partner projektu, obdrží naše škola 6 kusů jízdních kol, která zůstanou v majetku školy. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

zveřejněno: 4.květen 2015
Strana 1 z 3   Stránky: 1 2 3 Další Poslední