Domů - Obrázky ve fotoalbu

Škola: Zpráva o pasování na čtenáře

Ve středu 23. září 2020 se třída 2. A zúčastnila v nové městské knihovně slavnostního pasování na čtenáře.

Loňský školní rok byl velmi nesnadný, zvláště pro prvňáčky. Obdivujeme řadu z nich, jak se dokázali vypořádat s nesnadnou domácí výukou. Velké díky patří rodičům, kteří dokázali děti přinutit k domácí nelehké distanční výuce.

Děti přišly o řadu sportovních soutěží v atletickém trojboji, o školní kolo v recitaci, o závěrečný školní výlet a také o pasování na čtenáře.

Paní knihovnice Dana Hudíková byla ochotná posunout poslední akci "pasování na čtenáře" na září.

Naše třída byla pozvána do sálu nové městské knihovny, kde proběhlo slavnostní pasování dětí 2. A na čtenáře.

Každý žák a žákyně poklekli před rytířem a ten je přiložením meče na rameno slavnostně pasoval na čtenáře. Svoje pasování děti zpečetily vlastnoručním podpisem.

Paní knihovnice každému blahopřála a předala pamětní diplom, knížku od spisovatelky Lenky Rožnovské Katka a klokan ze šuplíku a omalovánky. Tuto knížku děti budou děti ve škole číst na pokračování a slíbily paní knihovnici namalovat obrázky, ze kterých vytvoří leporelo.

Řada dětí se se souhlasem rodičů stala čtenáři městské knihovny a obdržela čtenářský průkaz. Některé děti odcházely z knihovny s první vypůjčenou knížkou.

Děkujeme paní Daně Hudíkové za nevšední zážitek z této akce a těšíme se na další setkání ve velmi pěkné městské knihovně.

Třídní učitelka 2. A: Milena Hlubučková
zveřejněno: 3.říjen 2020